Blog

Posuzování

Stále mě ještě překvapuje to, když mi někdo řekne: „ty to máš tak a tak“, nebo „ty jsi taková…“ Dostává mě ta jistota s jakou říkají jak já to mám, nebo co je pro mě dobré.

Více..

Zodpovědnost a rodina

Spoustu lidí vnímá zodpovědnost jako zátěž, možná i nesvobodu. A ano může být zátěží, například ve chvíli, kdy ji přebíráme za ostatní.

Více..

Muži a milenky

Chtěla bych trošku nahlédnout na toto téma, protože u spousty vztahů kolem je aktuální. Je to jen jedna rovina toho, co se tam může dít. Když nemáme partnera, tak nějak přirozeně o sebe pečujeme. Děláme věci podle sebe.

Více..

Muži mají koníčky, ženy mají..

Pro muže je tolik přirozené trávit čas podle sebe. „Jdu na fotbal, hokej, jdu si zaběhat, do hospody, za klukama, k počítači, nebo si lehnout“. Často se neohlížejí.

Více..

Jen tak si sednout

Možná to znáte. Sednu si a dám si v klidu kávu. „Mamííí bobek“. Vracím se a teď už si jí v klidu vychutnám. Sedím, uvolňuji se, popíjím. Na zemi leží tepláčky. Tak je jen půjdu hodit do pračky, probíhá mi hlavou.

Více..

Ztracená ve vztahu

Stále potkávám ženy, které se upínají a ztrácí ve vztazích. Měla jsem to stejně. Řekla bych, že jsem bývala velmi přizpůsobivá, „hodná“, milá, taková nenáročná partnerka. Když jsem chodila s horolezcem, tak jsem lezla po skalách. S přítelem, který se válel doma, jsem se také válela a s přítelem, co chodil do hospody, jsem také chodila do hospody. Než mě to přestalo bavit..

Více..

Je hypotyreóza konečná diagnóza?

Je hypotreóza (snížená funkce štítné žlázy) konečná diagnóza?

Podělím se s vámi o mou zkušenost. Ve 12 letech mi diagnostikovali hypotyreózu. Začala jsem brát umělé hormony (Euthyrox).

Více..